Відповідно до ст. 20 Закону України «Про освіту» :

Учень – це особа, яка навчається і виховується в одному із загальноосвітніх навчальних закладів, зарахування до яких, як правило, здійснюється з 6 років.

Статус учнів як учасників навчально-виховного процессу у загальноосвітніх навчальних закладах, їх права та обов’язки визначаються Законом України «Про освіту», Законом України «Про повну загальну середню освіту» та іншими нормативно – правовими актами чинного законодавства України.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ для здобувачів освіти

Ми - у безпеці.

Школа - територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т. ч. ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам.

Йти зі школи та її території можна лише з дозволу класного керівника, вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).

Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами.

Поважаємо право власності. Книги, одяг та інші особисті речі, що знаходяться в школі, належать їхнім власникам. Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, здають їх черговому адміністратору або вчителю.

При переході з поверху на поверх, учні школи поводяться гранично обережними. На сходах не перегинаються через перила, дивляться собі під ноги, тримаються правої сторони.

На перервах учні поводяться гідно:

не бігають коридорами, сходами, біля віконних прорізів, скляних вітражів і в інших місцях, які не призначених для ігор;

не штовхаються, не кидаються різними предметами і не застосовують фізичну силу відносно один одного, не заважають іншим учням і вчителям відпочивати.

Клас, який чергує, допомагає черговому вчителю і стежить за дотриманням правил поведінки.

При необхідності здобувачі освіти можуть звернутися за допомогою до свого класного керівника, чергового вчителя, дирекції школи.

Ми - ввічливі:

Учні поводяться ввічливо, піклуються про молодших школярів, проявляють повагу до старших:

· ввічливо розмовляють;

· чують вчителя;

· поводяться так, щоб чути своїх товаришів;

«Поважати інших» - це найважливіша цінність, яка визначає наш підхід до правил поведінки учнів. Основою є принцип: «усі члени шкільної спільноти ставляться один до одного ввічливо, толерантно, справедливо та з повагою».

«Повага» включає в себе: - Очікування гарної поведінки учнів у класі, у школі та поза нею.

У школі учні поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч. Висловлюють свої погляди, не зачіпаючи гідності та почуттів інших людей;

Під час перерв поводитись спокійно, гратися лише в безпечні ігри, бути уважним та доброзичливим.

Під час харчування в їдальні учні дотримуються хороших манер і поводяться пристойно, у їдальню заходять без верхнього одягу, за столом ведуть себе охайно і культурно. До працівників їдальні ставляться з повагою.

Ми - старанні і наполегливі у навчанні:

- Здобувачі освіти серйозно ставляться до навчання, поважають цінності своєї школи;

- Учень приходить до школи за 10-15 хв. до початку навчальних занять, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.

- Приносять на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя, спортивний одяг.

- Учень старанно виконує домашні завдання

- Якщо учень пропустив заняття, то він пред'являє класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, які їх замінюють) про причину відсутності на заняттях.

- Здобувачі освіти заходять до класу за дзвоником і не запізнюються на уроки без поважних причин.

- Під час уроку здобувач освіти має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення

- Учень має право в коректній формі відстоювати свої погляди і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань , які стосуються теми уроку.

Ми – охайні і бережливі:

- До школи приходь чистим і охайним, гарно зачесаним , в чистому взутті.

- Здобувачі освіти бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дбають про чистоту та порядок на території школи. Піклуються про те, що їх оточує (школа, навчальні кабінети, книги, меблі тощо).

- На уроці учні мають право користуватися шкільним інвентарем, який вони повертають вчителеві після закінчення занять. Ставитися до нього необхідно дбайливо і акуратно.

Правила розповсюджуються на всіх учнів школи і є обов’язковими для виконання на всій території школи, а також під час усіх заходів, що проводяться школою.


УЧНІ МАЮТЬ ПРАВО

- на вибір форми навчання, факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять;

- на користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно- спортивною та лікувально- оздоровчою базою закладу;

- на доступ до інформації з усіх галузей знань;

- брати участь у різних видах науково-практичної діяльності: конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо;

- брати участь у роботі органів громадського самоврядування закладу;

- брати участь в обговоренні і вносити власні пропозиції щодо організації освітнього процесу, дозвілля учнів (вихованців);

- брати участь у добровільних самодіяльних об'єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо;

- на захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насилля, що порушують права або принижують їх честь, гідність;- на безпечні і нешкідливі умови навчання, виховання та праці;

- на відпочинок під час перерв, в неділю, святкові та канікулярні дні.


УЧНІ ЗОБОВ’ЯЗАНІ

- оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень;

- дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку;

- бережливо ставитись до державного, громадського і особистого майна;

- дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;

- брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;

- дотримуватися правил особистої гігієни;

- піклуватися про своє здоров'я і безпеку свого життя і однокласників;

- дотримуватись чистоти і порядку в приміщенні та на території закладу;

- діяти на благо школи, піклуватися про честь і авторитет установи;

- дотримуватись правил співдружності (поважати погляди та переконання інших людей, поважати жінок, дівчат, працівників школи, піклуватись про батьків, допомагати їм у веденні домашнього господарства);

- займатись самообслуговуванням, брати участь у суспільно- корисній праці з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей, нормативів та вимог гігієни.

Кiлькiсть переглядiв: 78

Коментарi